عسل ارزانترین و مفیدترین داروی ضد سرفه در کودکان

  User Rating: 0 / 5

  Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
   

  طبق یافته های محققان دانشگاه پنسیلوانیای امریکا، مصرف عسل قبل از خواب در رفع سرفه کودک بسیار موثرتر از داروی تجاری است که بطور معمول جهت درمان استفاده می شود. ترکیب اصلی این داروها عمدتاً دکسترومتروفان می باشد در بسیاری از عسل ها وجود دارد
  عسل در درمان سرفه کودکان بسیار موثر است
  جام جم آنلاین: خوردن یک قاشق چایخوری عسل قبل از خواب، در رفع سرفه کودک بسیار موثر است و باعث می شود کودک خواب راحت تری داشته باشد.
  به گزارش ایسنا، محققان دانشگاه ایالت پنسیلوانیای امریکا در طی یک تحقیق درباره 105 کودک سنین 2 تا 18 ماهه، که در اثر عفونت مجاری تنفسی فوقانی، سرفه می کردند، آزمایش هایی بعمل آوردند.
  این کودکان تا 7 روز سرفه می کردند، به 35 نفر از این کودکان عسل و به 33 نفر از آنها شربت ضد سرفه دکنسرومتورفان و به 37 نفر دیگر چیزی داده نشد. سپس قرار بر این شد که والدین کودکان با پر کردن فرم هایی که مجققان تنظیم کرده بودند اثرات درمان را گزارش دهند.
  دانشمندان به این نتیجه رسیدند که اثر درمانی عسل بسیار بیشتر از دکسترومتورفان بود. عسل با کاهش تعداد و شدت سرفه ها تا حد زیادی در رفع آن کمک کرده بود. کودکان همچنین توانستند خواب راحت تری داشته باشند.
  سرفه یکی از شایع ترین علایم عفونت مجاری تنفسی فوقانی است و برای درمان آن معمولاً دکسترومتورفان تجویز می شود. این در حالیست که در مورد عوارض جانبی این دارو در کودکان بحث های زیادی وجود دارد، به همین منظور عسل می تواند داروی مفیدی برای درمان سرفه باشد.
  عسل بخصوص از نوع تیره رنگ، از قدیم به عنوان محصولی سرشار از آنتی اکسیدانت و دارای ویژگیهای مقابله با میکروب شناخته شده است. اکنون این تحقیق اثرات مفید عسل را در رفع سرفه تایید می کند.

  شرکت عسل هانزا

  • دفتر مرکزی:پاسداران ، جنب برج سفید ، پلاک ۲۵۲ ، طبقه ۱ ، واحد ۲
  • 021-22884900 و 02122790039 و 22564900

  Search